Мэдээ

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын салбарынхны нөхөрсөг спортын тэмцээн болж өндөрлөлөө

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын салбарын тэмдэглэлт өдөрт зориулсан биеийн тамир спортын нөхөрсөг  тэмцээн 2018 оны 04 дүгээр сарын 27-29-ний өдрүүдэд амжилттай болж өндөрлөлөө.

Энэ удаагийн тэмцээнийг Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газраас зохион байгуулсан бөгөөд тамирчид нийт 6 төрөлд хурд хүч, авьяас чадвараараа өрсөлдлөө.

Тодруулбал, тэмцээний эхний өдөр буюу 04 дүгээр  сарын 27-нд шатар, ширээний теннис, дартас, биллиардны тэмцээн болсон бол 04 дүгээр сарын 28-29-ний өдрүүдэд гар бөмбөг, сагсан бөмбөгийн тэмцээн явагдаж шилдгүүдээ тодруулсан юм.

Гурван өдрийн турш үргэлжилсэн тэмцээний Тэргүүн байрт Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар, дэд байрт  Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яам, гуравдугаар байрт Сэргээн засалт, сургалт үйлдвэрлэлийн төв тус тус шалгарлаа. Ингээд тэмцээний медальт байрын шагналын эздийг танилцуулъя.

 

Биллиардны тэмцээн

Эрэгтэй

  1. Олон Улсын Найрамдал цогцолбор – Э.Алтанцог
  2. Сэргээн 3асалт, сургалт үйлдвэрлэлийн төв – Г.Энхбаяр
  3. Өнөр бүл хүүхдийн төв - О.Ган-Од

Эмэгтэй

  1. Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газар – Э.Хулан
  2. Ахмад настны үндэсний төв – Д.Хүлэгчимэг
  3. ХНХ-ын Судалгааны институт - н.Туяацэцэг

Дартасны тэмцээн

Багийн дүн

  1. Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын яам
  2. Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар
  3. Хөдөлмөр халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газар

Гар бөмбөгийн тэмцээн

Эмэгтэй

  1. Сэргээн 3асалт, сургалт үйлдвэрлэлийн төв
  2. Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар
  3. Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газар

Шилдэг тоглогч

  1. Сэргээн 3асалт, сургалт үйлдвэрлэлийн төв Б.Хурцэцэг

Эрэгтэй

  1. Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яам
  2. Сэргээн 3асалт, сургалт үйлдвэрлэлийн төв
  3. Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Шилдэг тоглогч

  1. Хөдөлмөр, Нийгмийн хамгааллын яам – М.Цэрэнбаатар

 

Сагсан бөмбөгийн тэмцээн

Эрэгтэй

  1. Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яам
  2. Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газар
  3. Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Шилдэг тоглогч

  1. Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яам Г.Алтайхүү

Эмэгтэй

  1. Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газар
  2. Олон Улсын Найрамдал цогцолбор
  3. Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Шилдэг тоглогч

  1. Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газар Э.Дуламсүрэн

 

Ширээний теннисний тэмцээн

Эрэгтэй

  1. Өнөр бүл – О.Баатарсүх
  2. Сэргээн 3асалт, сургалт үйлдвэрлэлийн төв – Б.Баянжаргал
  3. Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яам – Г.Алтайхүү

Эмэгтэй

  1. Сэргээн 3асалт, сургалт үйлдвэрлэлийн төв – Б.Уранчимэг
  2. Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газар – Э.Хулан
  3. Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний ерөнхий газар – Г.Дуламсүрэн

Шатрын тэмцээн

Эрэгтэй

  1. Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар – З.Пунцагцэрэн
  2. Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний ерөнхий газар – Т.Есөнтөмөр
  3. Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яам – Д.Ренчиндорж

Эмэгтэй

  1. Олон Улсын Найрамдал цогцолбор – У.Батсарнай
  2. Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яам – Л.Эрдэнэжаргал
  3. Сэргээн 3асалт, сургалт үйлдвэрлэлийн төв – Э.Оюун-Эрдэнэ

 

 

Санал асуулга